Vennala, Kochi, Ernakulam, Kerala
GST No. 32AAHCD9288P1ZU
Call 08043803543 58% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Features | Water Proof, Corrosion Resistant |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-12mm |
| Length | Upto 2m |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of roofing sheets.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 0.5 mm |
| Brand | TATA |
| Length | 8 ft |
| Width | 2 ft |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Residential |
| Material | Steel |
| Application/Usage | Residential |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thickness | 30 mm |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Brand | Bhushan Steel |
| Length | 8 ft |
| Width | 2 ft |
| Material | PUF |
View Complete details