Vennala, Kochi, Ernakulam, Kerala
GST No. 32AAHCD9288P1ZU
Call 08043803543 58% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Material | Aluminum, Metal |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.30 mm to 0.50 mm |
| Features | Water Proof, Tamper Proof |
| Surface Treatment | Color Coated |
Being a well-distinguished company in the market, we are into offering Aluminum Cladding Sheet.
View Complete details
Product Brochure
| Material | Metal |
| Width | 2 to 6 feet |
| Length | 2-15m |
| Color available | Blue, White, Red, Green etc. |
| Surface Treatment | Color Coated |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Water Proof, Tamper Proof |
| Surface Treatment | Coated |
| Thickness | 0.30 mm to 0.50 mm |
As per the needs and requirements of our clients, we are involved in providing Roof Cladding Sheet.
View Complete details
Product Brochure
| Position | Vertical |
| Color | Red |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Thickness | 2-15mm |
View Complete details
Product Brochure
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color available | Red, Grey, Green etc. |
| Thickness | 2-12mm |
| Length | 2 m |
View Complete details