Vennala, Kochi, Ernakulam, Kerala
GST No. 32AAHCD9288P1ZU
Call 08043803543 58% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Length | 2-6m |
| Thickness | 1-16mm |
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Features | Water Proof, Corrosion Resistant, Tamper Proof |
| Technique | Hot Rolled |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of color coated roofing sheet
View Complete details
Product Brochure
| Color | Black |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Technique | Hot Rolled |
| Material | Mild Steel |
| Length | 2-8m |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Length | 8 ft |
| Color | Red |
| Width | 2 ft |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 0.5 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Jindal |
| Length | 8 ft |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Surface Treatment | Galvanised |
| Brand | JSW |
| Length | 8 ft |
| Width | 2 ft |
| Color | Silver |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details