Vennala, Kochi, Ernakulam, Kerala
GST No. 32AAHCD9288P1ZU
Call 08043803543 58% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Thickness | <30mm |
| Usage/Application | Roofing |
| Brand | Arasfirma |
| Material | PUF |
| Color | Grey or Red |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness Of Sheet | 0.38 mm |
| Surface Treatment | thermal insulated sheet |
| Material | thermal insulated sheet |
| Thickness | 1mm |
| Max Withstanding Temperature | 200 C |
| Color | aluminium colour |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 1 to 2 Inch |
| Color | Grey or red |
| Shape | Rectangle |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Length | 2 to 10 m |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of puff insulated sheets
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 5000 sq ft |
| Thickness (in mm) | 20 mm |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Usage/Application | Walls & Partitions |
| Material | Polyurethane |
View Complete details