Vennala, Kochi, Ernakulam, Kerala
GST No. 32AAHCD9288P1ZU
Call 08043803543 58% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 0.38 mm |
| Material | Steel |
| Length | 8 ft |
| Width | 2 ft |
| Color | White |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
View Complete details
Product Brochure
| Material | PUF |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
| Dimensions | Variable |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Color | Grey |
| Length | 1 to 3 m |
| Country of Origin | Made in India |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of sandwhich panel
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Walls |
| Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Thickness | 20mm |
| Thickness (in mm) | 50mm |
View Complete details
| Thickness | <30mm |
| Thickness (in mm) | 30 mm |
| Usage/Application | Roofing |
| Brand | Arasfirma |
| Material | PUF |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 5mm |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Roofing |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
View Complete details
| Material | Steel |
| Brand | Bhushan Steel |
| Length | 8 ft |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Jindal |
| Length | 8 ft |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Width | 2 ft |
| Features | Water Proof |
View Complete details